Strona główna 5 Komunikaty 5 Kampania dotycząca emisji i higieny głosu

Kampania dotycząca emisji i higieny głosu

Informujemy, że Uniwersytet Gdański jest partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej, pt.: „Pracuję głosem”, organizowanej przez CIOP-PIB, który wskazuje, że choroby narządu głosu są jednymi z najczęściej diagnozowanych chorób zawodowych w Polsce. Na 2637 przypadków chorób zawodowych stwierdzonych w Polsce w 2022 r. aż 309 przypadków to przewlekłe choroby narządu głosu, co stanowi 11,7% wszystkich chorób zawodowych i plasuje tę grupę chorób na trzecim miejscu w tym niechlubnym rankingu.

W ramach realizowanej kampanii w UG można skorzystać z warsztatów z Emisji i Higieny Głosu, które we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia  poprowadzi dr Barbara Kamińska z Instytutu Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

Dodatkowo, w celu zapobiegania chorobom narządu głosu wśród nauczycieli akademickich UG, opracowane zostały wytyczne dla planistów.

Zachęcamy do udziału w warsztatach. Szczegóły poniżej.

Plakat - Warsztaty z emisji i higieny głosu

Plakat – Warsztaty z emisji i higieny głosu